Internetový magazín ze světa auto-moto

Dotace na elektromobily – co můžete využít?

30. 9. 2023

Elektromobily jsou čím dál oblíbenější. Dost lidí na ně sice nemá, ale ti, kdo ano (a zároveň se snaží chránit životní prostředí), si je pořizují. A brzy možná skončí výroba aut se spalovacími motory, takže elektromobily budou jedinou šancí, jak mít nový vůz.

Jaké vozidlo si vybrat na dlouhé cesty?

22. 8. 2023

Plánujete cestu do zahraničí, měsíc se jen tak toulat po Evropě nebo uvažujete zkrátka jen o rodinné dovolené? Pokud se vám nechce jezdit do hotelů a být vázáni časem, můžete po ten čas žít v autě. Jaké je na to nejvhodnější?

Skútr VS moped. Co musíte předem vědět

25. 7. 2023

Ne každý si troufá řídit silnou motorku, ale leckdo by chtěl přece jen být svobodnějí a pohyblivější – a nespoléhat se jen na auto. Zajímavou alternativou proto může být skútr nebo moped.

Jak dobře znáte český bodový systém?

29. 6. 2023

Příchod bodového systému byl pro mnoho řidičů šok a řada nepoctivých motoristů přišla o svých 12 bodů velmi rychle. A když už jsme si konečně zvykli, chystá se v bodování další změna.

Povinná výbava do okolních států

30. 5. 2023

Chystáte se na dovolenou do zahraničí a vybrali jste si jakožto svůj dopravní prostředek auto? Má to mnoho výhod, ale i nějaké nevýhody. V tomto textu se zaměříme na vaše základní povinnosti, tedy povinnou výbavu.

Domácí nabíječky na elektromobily se stávají hitem

28. 4. 2023

Elektromobilita se stává čím dál silnějším tématem a zdá se, že elektromobilů bude už jen přibývat. Jejich nabíjení je ale pořád dost problematické. Mohou být řešením domácí nabíjecí stanice?

Výměna pneumatik se blíží. Proč je to důležité?

22. 3. 2023

Správná péče o auto zahrnuje různé drobnosti i důležité postupy. Kromě jiného byste měli myslet i na pravidelnou výměnu pneumatik – z letních na zimní a opačně.

Jaké vybavení potřebujete na motorku?

22. 2. 2023

Milujete motorky a přemýšlíte o tom, že už si konečně nějakou pořídíte? Nebo už ji máte a nemůžete se dočkat první jarní jízdy? V tom případě nezapomeňte ani na všechno potřebné vybavení, které vás ochrání.

Znáte 3 nejstarší automobilky světa?

12. 1. 2023

Neustále slyšíme o nových modelech aut, řeší se jejich technologie, maximální rychlost a tak dále. Ale víte, jaké automobilky patří k nejstarším na světě a s jakým modelem aut kdysi dávno prorazily?

Naučte se pravidla zipování

14. 12. 2022

Střídavé řazení do pruhů dělá potíže i mnoha zkušeným řidičům. Pojďme se podívat, jak na správné zipování a jak to vidí zákon.

Nejkurióznější předpisy, které opravdu platí

22. 11. 2022

Získat řidičák ve své zemi je krásné. Bohužel vás nijak nepřipraví na situaci na silnicích v zahraničí, kde se můžete setkat s opravdu zvláštními předpisy.

Nejdražší auta světa – splněný klukovský sen

27. 10. 2022

Snem každého malého kluka je nablýskané rychlé auto. O těchto autech se jim však ani ve snu nezdálo.

Kuriózní autonehody - opravdu se staly?

14. 10. 2022

Nehody se na silnici stávají a v tu chvíli není do smíchu vůbec nikomu ze zúčastněných.  Pojďme se však podívat na kuriózní nehody, které se opravdu staly.

Autonomní vozidla – budoucnost nebo sci-fi?

3. 10. 2022

Auta, která se ovládají sama, najdeme v téměř každém sci-fi. Možná je dokonce budeme brzy potkávat na našich silnicích. Pojďme se podívat, v jaké fázi vývoje se právě nacházíme.

Zpříjemněte si cesty autem v zimě

30. 9. 2022

Cestování v zimě není pro motoristy žádný med. Náledí, sníh a mlhy nás trápí už od podzimu. Naštěstí existuje několik snadných způsobů, jak se komfortně svézt i v zimě. Naše triky skvěle fungují i ve starších vozidlech. Nechte se inspirovat a ještě dnes si pořiďte zimní výbavu, která vám zajistí potřebné pohodlí.

Výměna motorového oleje – vše, co musíte vědět

16. 9. 2022

Výměna motorového oleje patří mezi základní úkony v péči o motorová vozidla. Jaké může mít nevyměněný olej následky a kdy měnit motorový olej, se dozvíte v dnešním článku.