Kuriózní autonehody - opravdu se staly?

Bez ručky ani ránu

Řidička auta na dovolené v Chorvatsku se nejspíš už viděla v moři, protože při parkování zapomněla zatáhnout ruční brzdu. Vydala se koupat na nedalekou pláž. Její auto ji však předběhlo a sjelo ze svažitého nábřeží přímo do vody. Naštěstí se poblíž nenacházel žádný plavec a nedošlo tak k žádným zraněním. Celková škoda se vyšplhala do desítek tisíc korun. 

Traktorista vs vlak

Vlak má vždy na přejezdu přednost. Na toto pravidlo nedbal v roce 2012 traktorista v Čáslavi, který se bez rozhlížení vydal s traktorem na železniční přejezd. Svoji chybu si rychle uvědomil, traktor odstavil přímo na přejezdu a utíkal do bezpečí. 

Přestože skutečně došlo ke střetu vlaku s traktorem, tak nikdo nepřišel k úrazu. Pasažéři i strojvedoucí utrpěli jen velký šok. 

Auto není loď

Podivný pohled se naskytl kolemjdoucím u Sezemic, když řidič auta vjel do mlýnského náhonu. Podle svědků se již při řízení choval podivně a nereagoval na výzvy a mávání rukama. Řidič a spolujezdec z auta vyskočili a doplavali na břeh. Třetí člen posádky se nechtěl namočit nebo neuměl plavat neboť vylezl na střechu auta a balancoval na ní jako na voru. 

Auto nepatří do metra

V Německu si jedna řidička spletla nájezd do metra s nájezdem do podzemních garáží. Těžko říci, zda se rozhodovala sama nebo špatně vyhodnotila pokyny GPS. Nehoda se stala již v roce 2007, tak předpokládáme, že šlo o čistě její vlastní rozhodnutí. 

Pozor na prasata na dálnici

Divokou zvěř očekáváte zejména mezi poli nebo v lesích. Na rušných silnicích si nejspíš pozor nedáváváte. Přesto došlo na dálnici D1 ke střetu dvou vozidel se stádem divokých prasat. Zmatené a zbloudilé stádo obsadilo dva pruhy a dvě vozidla nestihla na danou situaci zareagovat. Několik prasat uhynulo, ale lidem se naštěstí nic nestalo. 

Když se netrefíte na most

Hlavním požadavkem při řízení vozu je trefit se na silnici. To bohužel nezvládl mladý řidič v půjčeném vozu. Na rovné a přehledné silnici se mu nepodařilo najet na most a skončil přímo pod ním. 

Kukuřice řádí

Sklizeň kukuřice se většiny z nás netýká. Velmi blízké setkání však čekalo otce se synem, kteří v osobním automobilu jeli za polským kamionem. Ten měl špatně zajištěný náklad a v nešťastném okamžiku se na jejich auto vysypal celý obsah kamionu. Je jen s podivem, že 25 tun kukuřice nezpůsobilo žádné zranění.

Pokud vás zajímá, jak jsou na tom aktuálně autonomní vozidla, tak si neváhejte přečíst náš další článek. Rovnou můžete nasbírat inspiraci, jak si zpříjemnit cestování autem v zimě.

Fotografie