Internetový magazín ze světa auto-moto

Vodík ve vývoji elektromobilů

1. 9. 2022

Automobilový průmysl prošel v posledních letech značným vývojem. Jednou z nejdiskutovanějších otázek jsou elektromobily a vývoj pohonu za využití vodíku. Jaká je situace v současné době?

Elektromobily a recyklace baterií

26. 8. 2022

Výroba elektromobilů je v plném proudu. Počet modelů na trhu roste, stejně jako počet nabíjecích stanic. V zahraničí vzniká řada projektů zabývajících se recyklací použitých baterií.

Elektromobil - ekologické řešení dnešní doby

15. 8. 2022

Vývoj elektromobilů jde neustále kupředu. Před pár lety to byl fenomén, dnes běžná součást silničního provozu. Jaké jsou základy celé filozofie kolem elektrifikace dopravy a co s sebou přinesla současná doba?

Dobíjecí stanice po celém Česku

3. 8. 2022

Ekologie je velkým tématem dnešní doby. Celý svět se postupně mění. Od plastových brček přes módu až po dopravu. Řeč je tentokrát o elektromobilech. Spolu s přibývajícím počtem vozů roste také počet dobíjecích stanic. Kolik jich letos vzniklo?

Co dělat, když srazíte zvíře (část 2)

27. 7. 2022

Už víte, jak srážce předejít. Někdy se však navzdory veškeré opatrnosti stane, že zvíře přece jen srazíte. Jak v takové situaci jednat? Na to se podíváme v druhém a zároveň posledním díle seriálu.

Co dělat, když srazíte zvíře (část 1)

18. 7. 2022

Moto sezona sice pomalu končí, ale pro řidiče automobilů je tohle téma stále aktuální. Srážka se zvířetem vás může potkat celoročně. Jak srážce předejít a jak se zachovat, pokud k ní dojde?

Vybíráme rukavice na motorku

8. 7. 2022

Motorku už máte? Na prvním místě by mělo být moto oblečení včetně přilby, které vám zajistí bezpečnost. To se vždy odvíjí od stylu jízdy a vašich nároků. Dnes se podíváme na moto rukavice.

Digitální nomádství na čtyřech kolech

27. 6. 2022

Digitální nomádství je pojem, který se posledních pár let šíří internetem. Jedná se o práci z notebooku odkudkoli ze světa. Dalším levelem je práce z vlastní dodávky nebo karavanu. Jaké to je žít na čtyřech kolech?

Na motorce kolem světa ve dvou

17. 6. 2022

Plánujete dlouhý moto výlet s blízkým člověkem, ať už se jedná o partnera, partnerku nebo jen kamaráda? V případě partnerských vztahů je to výborná zkouška, která vás stmelí nebo rozdělí. Chcete vědět víc? Pojďme na to.

Jaký potřebujete moto olej?

2. 6. 2022

Koupili jste si novou motorku nebo o ní teprve uvažujete? Už ji máte půl roku doma a čeká vás výměna oleje? Shrnuli jsme pro vás několik základních informací, které se vám budou hodit.