Zpříjemněte si cesty autem v zimě

Žádná námraza 

Pokud máte garáž, tak se vás škrábání po ránu netýká. V klidu vyjedete s autem a hned můžete odjet. Pokud však garáž nemáte, tak vás čeká nepříjemné škrábání skel. Pomoci vám může plachta na přední sklo nebo takzvaná přenosná garáž v podobě velkého vaku na auta. Přenosná garáž je vyrobena z nepromokavého materiálu, který je zároveň paropropustný. I negarážované auto tak ochráníte před vlhkem a nežádoucí korozí. 

Usnadněte si škrábání skla

Škrábání skel nebaví asi nikoho z nás. Nejhorší je, když začne mrznout, a vy jste ještě do auta nedali škrabku. To pak sáhnete po první věci, kterou najdete, nebo sklo očistíte rukávem. Skvělá vychytávka je škrabka spojená s koštětem na odmetání sněhu. Sníh na střeše při jízdě vám může přinést pěknou pokutu. Ruce v teple vám zajistí také škrabka všitá do teplé rukavice. 

Vždy připraveni

V zimě se snadno dostanete do nechtěných situací. Zapadnete do velké závěje, nevyjedete prudký kopec nebo se zaseknete v dlouhé koloně. Buďte na tyto situace připraveni a vybavte své auto teplou dekou, rukavicemi, čepicí. Na škodu není ani pár energeticky bohatých tyčinek či čokoláda. Samozřejmostí je pak adekvátní zimní výbava a zimní gumy. 

Teplo pro vaše ruce 

Některá auta s bohatou výbavou disponují vyhřívaným volantem, což je lahoda pro naše ruce. Starší modely v základní výbavě tuto vymoženost nemají. Naštěstí existuje potah na volant, který snadno natáhnete, a nic vás nebude studit. Pro opravdové zmrzlíky existuje vyhřívaný potah na zapojení do zásuvky zapalovače. 

Ohřejte si záda

Další ohřívací věcičku také snadno zapojíte do zásuvky zapalovače. Je jí vyhřívaný potah na sedačku. Ten opět budete muset pořídit do méně vybavených automobilů. Instalace je velmi snadná a během chvíle si budete užívat příjemné teplo. 

Trik na zamlžená okna

Zamlžená okna pěkně znepříjemní řízení v zimě. Ráno vyjedete a po chvíli téměř nevidíte ven. Leštit okno během jízdy hadrem nebo rukávem není příliš bezpečné ani efektivní. Pokud vaše auto nemá funkci odvlhčení skel, tak zkuste trik s kočkolitem. Ten totiž saje vlhkost, a když naplníte velkou ponožku směsí do kočičího záchodu, tak vysaje vlhkost na předním skle. 

Co dělat, když srazíte zvíře, se dozvíte v našem dalším článku. Majitele elektromobilů zase potěší Dobíjecí stanice po celém Česku.

Fotografie