Auto

Znáte 3 nejstarší automobilky světa?

Neustále slyšíme o nových modelech aut, řeší se jejich technologie, maximální rychlost a tak dále. Ale víte, jaké automobilky patří k nejstarším na světě a s jakým modelem aut kdysi dávno prorazily?

Dotace na elektromobily – co můžete využít?

Elektromobily jsou čím dál oblíbenější. Dost lidí na ně sice nemá, ale ti, kdo ano (a zároveň se snaží chránit životní prostředí), si je pořizují. A brzy možná skončí výroba aut se spalovacími motory, takže elektromobily budou jedinou šancí, jak mít nový vůz.

Výměna pneumatik se blíží. Proč je to důležité?

Správná péče o auto zahrnuje různé drobnosti i důležité postupy. Kromě jiného byste měli myslet i na pravidelnou výměnu pneumatik – z letních na zimní a opačně.

Nejkurióznější předpisy, které opravdu platí

Získat řidičák ve své zemi je krásné. Bohužel vás nijak nepřipraví na situaci na silnicích v zahraničí, kde se můžete setkat s opravdu zvláštními předpisy.

Kuriózní autonehody - opravdu se staly?

Nehody se na silnici stávají a v tu chvíli není do smíchu vůbec nikomu ze zúčastněných.  Pojďme se však podívat na kuriózní nehody, které se opravdu staly.

Výměna motorového oleje – vše, co musíte vědět

Výměna motorového oleje patří mezi základní úkony v péči o motorová vozidla. Jaké může mít nevyměněný olej následky a kdy měnit motorový olej, se dozvíte v dnešním článku.

Vodík ve vývoji elektromobilů

Automobilový průmysl prošel v posledních letech značným vývojem. Jednou z nejdiskutovanějších otázek jsou elektromobily a vývoj pohonu za využití vodíku. Jaká je situace v současné době?

Co dělat, když srazíte zvíře (část 2)

Už víte, jak srážce předejít. Někdy se však navzdory veškeré opatrnosti stane, že zvíře přece jen srazíte. Jak v takové situaci jednat? Na to se podíváme v druhém a zároveň posledním díle seriálu.

Co dělat, když srazíte zvíře (část 1)

Moto sezona sice pomalu končí, ale pro řidiče automobilů je tohle téma stále aktuální. Srážka se zvířetem vás může potkat celoročně. Jak srážce předejít a jak se zachovat, pokud k ní dojde?