Na motorce kolem světa ve dvou

Proč vyjet na motorce ve dvou?

Nechme teď stranou přátelství a zaměřme se na partnerský vztah. Výbornou zkouškou pro vztah je i samotné stanování na jednu noc nebo túra ve dvou. Ale co teprve dlouhý moto výlet? A to ani nemusí být kolem světa, stačí jet na motorce do Chorvatska a zpět a strávit na cestě celý týden nebo dva. Společně strávený čas vás oba prověří. Zjistíte, jestli jste sehraní v krizových situacích, zda dokážete plánovat společně nebo je jeden z vás spíše sólový hráč, a také, zda si dokážete společně užít krásné chvíle. Které body vás čekají?

Plánujete společně nebo každý zvlášť?

Než vyrazíte na cestu, je potřeba vše pečlivě naplánovat. Tady přichází první zkouška. Plánujete výlet společně, vyhovuje jednomu z vás, když se trasy ujme ten druhý, nebo se snažíte mít za každou cenu vše podle sebe? Žádná z variant není špatně, pokud si v ní oba sednete a vyhovuje vám. Důležitá je shoda.

Máte sbaleno? Teď už jen vyrazit

Dalším důležitým bodem před cestou je balení. Dokážete se sbalit v klidu nebo je jeden z vás nervák, který začne balit týden předem a polovinu věcí samou nervozitou zapomene? Jak jste na tom se samostatností, zvládáte se sbalit každý sám nebo jeden z vás potřebuje poradit? I to jsou důležité otázky spojené s přípravou na cestu.

Cesta a překážky, které vás potkají

Jste na cestě. Co se stane, když vás potká nějaká překážka nebo budete muset změnit trasu? Třeba jeden z vás píchne kolo, něco se rozbije na motorce nebo zjistíte, že je část trasy v uzavírce a vy budete muset vymýšlet náhradní program. Co teď? Je důležité, abyste vše dokázali zvládnout ve vzájemné harmonii a shodě. A především v klidu a bez hádek. Jestli je jeden z vás cholerik, příliš to řešení nepomůže. Taková situace dokáže vztah i narušit.

Další motorkáři? Víc lidí, víc zábavy

Jak jste na tom se socializací? Pokud je jeden z vás introvert a druhý extrovert, který nevynechá jedinou příležitost sednout s dalšími lidmi k táboráku, můžete narazit na problém. Projíždějící parta motorkářů nebo skupina lidí, kteří vás pozvou na pláži ke společnému koupání, by mohla být problém. Víte dopředu, zda byste se shodli, nebo si dokážete jít každý na chvíli po svém?

Potřebujete být sami nebo oceníte společnost 24/7?

Ačkoli cestujete ve dvou, možná nepotřebujete celodenní společnost a večer se rádi projdete na hodinku sami po pláži. Jak je na tom vaše drahá polovička? A jak vy sami? Nevadí vám, když se ten druhý na chvíli odpojí? Jsou lidé, kteří nevydrží sami déle než pár minut, a pak tací, kteří naopak potřebují být čas od času sami.

A jak to máte s cestováním na motorce vy? Body, které jsme vypsali, se sice příliš neliší od klasického cestování autem nebo autobusem do cílové destinace, ale právě ta motorka je prověří daleko víc.

Líbil se vám článek? Přečtěte si také o tom, Jaký potřebujete moto olej nebo co obnáší Digitální nomádství na čtyřech kolech.

Fotografie