Digitální nomádství na čtyřech kolech

Jaká je motivace digitálních nomádů?

Každý má samozřejmě motivaci vlastní. Obecně můžeme říct, že digitálními nomády se stávají lidé, kteří touží poznávat nové země, kultury a přátele. Pro které je celý svět domovem a jedno jediné místo pro život příliš malé. Dnešní doba je úžasná v tom, že se stačí prakticky pouze rozhodnout. Z notebooku se dnes uživí téměř každý. Stačí se naučit pár základních věcí, začít podnikat a můžete vyrazit. Takhle napsané to zní možná jednoduše a někdy chvíli trvá, než se to podaří, ale je to cesta, která stojí za to.

Proč cestovat na čtyřech kolech?

Teď už ke čtyřem kolům. Především je to svoboda. Nebudete odkázáni na hromadné dopravní prostředky, časy odjezdů ani místa, kam zajíždí autobusy nebo vedou koleje.

Zvolit můžete přestavěnou dodávku nebo karavan, který povezete za autem. Obojí má svá pro a proti. Nechme stranou technickou stránku věci, která by vydala na celý seriál článků, a podívejme se na pár praktických věcí, které budete muset vyřešit ještě před tím, než vyrazíte.

Připojení je chlebem, bez kterého to nejde

Především si uvědomte, že budete na cestě vydělávat, a to z notebooku, takže budete muset mít připojení, ať budete kdekoli. Zaplatit si můžete data nebo si najděte předem místa, kde se připojíte. Pracovat nemusíte jen z karavanu. Navštívit lze nejrůznější kavárny, kde potkáte zajímavé lidi.

Vyřešit budete muset také připojení k energii. Pokud nemáte v pojízdném bydlení vlastní zdroj elektřiny, budete odkázaní na veřejná místa. Práce na dálku vás živí, takže pamatujte na to, že notebook je tím nejdůležitějším, co s sebou budete mít.

Praktické tipy před cestou

Teď už se podívejme na několik praktických tipů, co udělat před cestou.

  • Pošta - z Itálie si do Česka pro poštu neodskočíte. Než odjedete, ujistěte se, že máte někoho, kdo vám bude vybírat poštu, respektive bude mít plnou moc převzít doporučené dopisy a balíčky.
  • Doklady - než odjedete, nechte si udělat náhradní pas, který necháte u někoho v Česku. Pokud v zahraničí ztratíte doklady, je mnohem jednodušší nechat si zaslat nový pas poštou než vyřizovat v zahraničí nové doklady.
  • Informace - nikdy nevíte, co se po cestě stane. Než vyrazíte, nechte u někoho informace, kam jedete, a dávejte o sobě pravidelně vědět. Když se týden neozvete, někdo by měl vědět, že něco není v pořádku.
  • SIM karta – nainstalujte si do mobilu aplikaci pro nákup virtuálních SIM karet jednotlivých zemí. Ušetříte tím čas i peníze a budete mít neustále připojení.
  • Adresy – nezapomeňte si napsat adresy jednotlivých přátel, ať jim můžete poslat pohled. Možná drobnost, ale potěší. Vás, že můžete poslat po dlouhé době pohled, i toho, komu ten pohled přijde.

Přišel vám článek zajímavý? Přečtěte si také o tom, Jaký potřebujete moto olej nebo proč vyrazit Na motorce kolem světa ve dvou.

 

Fotografie